Co wybrać? Prysznic czy wanna?

Remont łazienki Trójmiasto

 

Co wybrać prysznic czy wanna?

Pewnie nie raz zastanawiacie się co wybrać w swojej łazience – prysznic czy wanna?
To jedno z pierwszych pytań które sobie zadajemy gdy chcemy przeprowadzić remont łazienki.
Poniżej przedstawię kilka zalet i wad.

Wanna

Zalety:

 1. Zwiększona wygoda i relaksacja – Wanna jest idealna do kąpieli relaksacyjnych. Mogą one pomóc zredukować stres i napięcie, a także zapewnić chwilę relaksu po ciężkim dniu.
 2. Opcje hydroterapii – W niektórych wannach można dodać olejki eteryczne, sól morską, piankę lub inne produkty. Korzyści z hydroterapii to poprawa krążenia krwi, zmniejszenie bólu mięśni i stawów, a także zwiększenie elastyczności skóry.
 3. Dostępność różnych rozmiarów i kształtów – Wanny są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. Pozwala to na znalezienie idealnego modelu, który pasuje do Twoich potrzeb i przestrzeni w łazience.

Wady:

 1. Wymagają więcej wody – Wanny wymagają znacznie większej ilości wody niż prysznice, co oznacza, że ​​mogą być bardziej kosztowne w użyciu.
 2. Trudniejsze czyszczenie – Wanny są bardziej skomplikowane do czyszczenia niż prysznice, co może wymagać więcej czasu i wysiłku.
 3. Wymagają więcej miejsca – Wanny zajmują więcej przestrzeni w łazience niż prysznice, co może być problemem w mniejszych łazienkach.
 4. Ryzyko poślizgnięcia – Wanny mogą być niebezpieczne dla osób starszych lub o ograniczonej ruchliwości. W takich przypadkach istnieje ryzyko poślizgnięcia się na mokrej powierzchni wanny.

 

Metamorfoza łazienki Trójmiasto

Prysznic

Zalety:

 1. Oszczędność wody – Prysznice zużywają znacznie mniej wody niż wanny, co może przyczynić się do oszczędności wody i obniżenia rachunków za wodę.
 2. Szybsze mycie – Prysznice są szybsze i bardziej wydajne niż kąpiele w wannie, co oznacza, że ​​możesz zaoszczędzić czas i energię podczas codziennych rytuałów higienicznych.
 3. Łatwiejsze utrzymanie czystości – Prysznice są łatwiejsze do czyszczenia niż wanny, ponieważ zazwyczaj wymagają tylko szybkiego przetarcia kabiny prysznicowej i wyprania z resztek mydła.
 4. Bezpieczeństwo – Prysznice są zazwyczaj bardziej bezpieczne niż wanny, ponieważ nie ma ryzyka poślizgnięcia się na mokrej powierzchni wanny.

Wady:

 1. Brak relaksu – Prysznice nie zapewniają takiej samej relaksacji i odprężenia, jakie oferują kąpiele w wannie.
 2. Mniejsza przestrzeń – Prysznice mają zazwyczaj mniejsze wymiary niż wanny. Może to być problem dla osób, które potrzebują więcej miejsca podczas kąpieli.
 3. Mniej opcji hydroterapii – Prysznice oferują mniej opcji hydroterapii niż wanny, ponieważ nie ma możliwości dodania specjalnych produktów do wody.
 4. Ograniczona możliwości kąpieli dla dzieci – Prysznice mogą być trudne do użytku dla małych dzieci, które nie są jeszcze w stanie same wstać i utrzymać równowagi na mokrej powierzchni.

 

Rekomendowane artykuły

Call Now Button